• Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

• 10.12.2023
        •       27 listopada br. uczniowie klasy 2a odwiedzili gabinet weterynaryjny AL - VET, gdzie pani Alicja Kuzdżał  - Idziak opowiedziała dzieciom o pracy weterynarza, przedstawiła zasady opieki nad zwierzętami oraz sposoby profilaktyki i leczenia naszych pupili. Uczniowie zadali też kilka pytań na nurtujące ich tematy,  a następnie  otrzymali pamiątkowe znaczki PRZYJACIELA ZWIERZĄT. Przy okazji wizyty w gabinecie dzieci przedstawiły propozycję akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA, którą chcą wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie. Przekazując  ozdoby świąteczne, otrzymały w zamian od pani Alicji zestaw karmy dla psów i kotów. W kolejnych przedświątecznych dniach uczniowie klasy 2a będą chcieli rozpropagować akcję wśród najbliższych oraz sąsiadów i wymienić własnoręcznie wykonane ozdoby gwiazdkowe na żywność dla zwierząt. Tuż przed świętami zebrana karma zostanie dostarczona podopiecznym schroniska w Radlinie.

• VII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

• 04.12.2023
        •       25 listopada 2023 roku odbył się w auli naszej szkoły VII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem była 33. WDH im. M. Kopernika oraz rodzice z Rady Przyjaciół  Harcerstwa w Żerkowie. Jak co roku, honorowy patronat nad tym przeglądem objął Burmistrz Miasta i Gminy Żerków p. Michał Surma.

Festiwal rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem pieśni „Jak długo na Wawelu”.

Następnie licznie zgromadzona publiczność i zaproszeni goście obejrzeli film o Blance Przybył, która

od roku walczy z nowotworem złośliwym. Harcerze wraz z rodzicami zaangażowali się w pomoc  dziewczynce w walce z tą chorobą. Podczas festiwalu zorganizowano zbiórkę pieniędzy do puszek  na jej leczenie. Życzliwość i  hojność,  jaką wykazała  zgromadzona w tym wydarzeniu społeczność, pozwoliła organizatorom zebrać kwotę 2 693,33 złotych.

Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba młodych artystów. W interpretacjach piosenek patriotycznych usłyszeliśmy  32 wykonawców, uczniów szkół gminy Żerków i innych miejscowości powiatu jarocińskiego. Uczestnicy zaprezentowali przepiękne wokale solowe i zespołowe w 4 kategoriach wiekowych.

Jury miało  bardzo trudne zadanie, oceniając umiejętności wokalne wykonawców. Po bardzo wnikliwej analizie zaprezentowanych utworów wyłoniono zwycięzców w poszczególnych  grupach wiekowych. Wyniki ostatecznej klasyfikacji ogłosiła przewodnicząca jury, p. Dyrektor Magdalena Florczak .

W kategorii klas 1-3

I miejsce - Klasa 3a SP Żerków - opiekun p. Lucyna Jaśkowiak

II miejsce - Milena Rzepczyk i Oliwia Seidel SP Komorze Przybysławskie - opiekun p. Urszula Izydorczyk

II miejsce - Mateusz Regulski SP Chrzan - opiekun p. Justyna Skiba

III miejsce - Jakub Sieradzki SP Żerków - opiekun p. Lucyna Jaśkowiak

III miejsce - Zuzanna Sposób i Alan Miśkiewicz SP Komorze Przybysławskie - opiekun p. Magdalena

Wawrzyniak

W kategorii klas 4-6

I miejsce - Klasa 6b SP Żerków - opiekun p. Aneta Gorzelańczyk

I miejsce  - Klasa 6 SP Dobieszczyzna - opiekun p. Jakub Wilak

II miejsce - Klaudia Gendek SP Żerków - opiekun p. Milena Wyduba

II miejsce - Klasa 6 SP Komorze Przybysławskie - opiekun p. Patryk Urbaniak

III miejsce - Kółko muzyczne „Chrzanutki” SP Chrzan - opiekun p. Patryk Urbaniak

III miejsce - Klasa 5 SP Komorze Przybysławskie - opiekun p. Patryk Urbaniak

W kategorii klas 7-8

I miejsce - Alicja Jańczak NSP Roszków

II miejsce - Otylia Fabisiak SP Jaraczewo

III miejsce - Zuzanna Borowska SP Dobieszczyzna - opiekun p. Jakub Wilak

W kategorii szkół ponadpodstawowych

I miejsce - Kinga Mikołajczak

II miejsce - Marta Sieradzka

III miejsce - Jakub Sobociński

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom  oraz  życzymy dalszych sukcesów!

Do zobaczenia za rok!

• Nasza szkolna galeria
      • Akademia Młodego Społecznika

• 28.11.2023
        •      Jak wiele łączy budowę mostu i zarządzanie miastem, przekonali się uczestnicy Akademii Młodego Społecznika, którzy 18 i 25 listopada 2023 roku spotkali się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, na zajęciach zorganizowanych przez Fundację „Zerknij Tu”. Zgodnie z tytułem warsztatów „Budujemy mosty, czyli o współpracy w zespole”, młodzi społecznicy konstruowali mosty, natomiast podczas gry społecznej „Uczniowie rządzą”, wcielili się w zarząd miasta. Obydwie formy aktywności pokazały, jak bardzo ważna jest zgodna współpraca w grupie. Jednak by to osiągnąć, niezbędny jest wybór lidera o odpowiednich cechach, prawidłowe zaplanowanie prac oraz umiejętność dochodzenia do kompromisów. To wszystko zaś nie jest rzeczą łatwą, o czym przekonali się uczestnicy zajęć. Ostatecznie wszystkie przeciwności zostały pokonane, a zbudowane mosty jak i przemyślane decyzje zarządów miast pokazały, że młodzi społecznicy doskonale odnaleźli się w swych rolach. Zatem o przyszłość samorządu lokalnego na ziemi żerkowskiej, możemy być spokojni.

Niedziela 19.05.2024