• Święto Patrona Szkoły

• 31.12.2023
        •      Święto Patrona Szkoły tradycyjnie obchodziliśmy w ostatni dzień nauki przed bożonarodzeniową przerwą świąteczną, gdyż Nasz Patron Adam Mickiewicz urodził się 24 grudnia, czyli w Wigilię  Bożego Narodzenia w 1798 roku. Tradycja minionych lat, a jednocześnie inna kreatywność artystyczna, sprawiają, że dzień ten każdego roku jest wyjątkowym świętem.

Dzień Patrona rozpoczął się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Wszyscy zebrani w auli Naszej szkoły zostali zapoznani z życiorysem Adama Mickiewicza, który przypomniały uczennice prowadzące akademię. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, Magdalena Florczak, która nawiązała do laureatów 18. edycji Gminnego Konkursu „Mickiewicz Nasz”. Wydarzenie odbyło się 1 grudnia 2023 roku w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Na scenę zostali zaproszeni laureaci konkursu recytatorskiego            z Naszej Szkoły: Jakub Głodek, Damian Dzierla, Nadia Królak, Maria Surma oraz Maja Rebelska, którzy wyrecytowali fragmenty utworów Adama Mickiewicza. Na zakończenie pierwszej części uroczystości cała społeczność szkolna odśpiewała hymn szkoły, a następnie wyprowadzony został Sztandar Szkoły.

W drugiej części odbyła się akademia „Imieniny i urodziny Adama” przygotowana przez uczniów klasy Va i Vb pod opieką wychowawców – Pani Mileny Wyduby, Pana Romana Wyduby oraz nauczycielki języka polskiego, Pani Anny Pateckiej.

Widzowie mogli zobaczyć sceny popularnych bajek Adama Mickiewicza („Przyjaciele”, „Pies i wilk”, „Lis i kozioł”, „Zając i żaba”, „Koza, kózka i wilk”) i zasiąść z Mickiewiczem przy świątecznym stole. Na zakończenie akademii uczniowie zatańczyli poloneza, a harcerze z Naszej szkoły na ręce Pani Dyrektor wręczyli „Światełko Pokoju”. Uroczystość była wyjątkowym spotkaniem, gdyż przypadała w magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Żegnając wszystkich Pani Dyrektor życzyła zebranym, aby radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia wypełniły nadchodzące dni oraz towarzyszyła wszystkim przez cały Nowy Rok. Wszyscy zebrani w auli na zakończenie wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a następnie uczniowie z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, w których odbyły się spotkania opłatkowe.

• Wycieczka grupy 0a

• 27.12.2023
        •      „Delfinki” z naszej szkolnej zerówki wybrały się przed świętami Bożego Narodzenia do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu. Na początku wycieczki spotkały się z Elfem Kompozytorem, który miał zaprezentować Świętemu Mikołajowi partyturę melodii świąt. Niestety nutki się rozsypały , a Elf nie mógł przypomnieć sobie ich kolejności. Dlatego zaproponował naszej grupie, żeby pomogła mu w poszukiwaniu tych zagubionych nutek. Dzieci wraz z przewodnikami zwiedzały kolejne uliczki miasteczka Elfów i wykonywały 10 przeróżnych zadań: logiczne, muzyczne, ruchowe i interaktywne. Mogły skorzystać również z wielu atrakcji : dmuchańców, dużych puzzli, siłowni z rowerkami, gry na bum rurkach i bębnach oraz indywidualnie pisały list do św. Mikołaja. Nasze przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z odszukaniem wszystkich nutek i pomogły Elfom ocalić święta Bożego Narodzenia. W nagrodę spotkały się z Mikołajem, który wręczył im pamiątkowe dyplomy.

To była dla „Delfinków” wielka fantastyczna przygoda. Warto było odwiedzić takie miejsce dla dzieci pełne zabaw, radości i tych wszystkich świątecznych historii.

• Podsumowanie akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

• 21.12.2023
        •      Od początku grudnia 2023 roku trwała akcja GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA  podjęta przez uczniów klasy 2a, a polegająca na zbiórce karmy dla zwierząt w zamian za własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby świąteczne. Włączyły się  w nią również pani Alicja Kuzdżał – Idczak  (lekarz weterynarii),  pani dyrektor naszej szkoły - Magdalena Florczak oraz wicedyrektor – Barbara Piekarska. Dzieci przyjęły tę informację z entuzjazmem, ciesząc się, że ich pomysł został dostrzeżony i doceniony. Dzięki uprzejmości państwa Grzelaków w czwartek,  21.12.2023r. dzieci udały się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie, by przekazać zebrane dary. Na miejscu zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie  i dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje schronisko. Choć pogoda nam nie sprzyjała, zobaczyliśmy boksy, w których mieszkają psy oraz ich wybiegi, a także pomieszczenia, gdzie przebywają koty. Na koniec otrzymaliśmy kalendarz ze zdjęciami podopiecznych schroniska, pamiątkowy plan lekcji oraz pocztówkę z życzeniami świątecznymi. Były też upominki indywidualne - każde dziecko otrzymało kolorowankę  JAK DBAĆ O PSA?  Ponieważ dzieci bardzo zaangażowały się w możliwość niesienia pomocy skrzywdzonym i bezbronnym zwierzętom, zadeklarowały powtórzenie akcji  w przyszłym roku. Wtedy zamówimy lepszą pogodę i może uda nam się wyjść z pieskami na spacer :)

• Warsztaty świąteczne klasy II c

• 21.12.2023
        •      19 grudnia 2023 roku uczniowie klasy II c wraz z  wychowawczynią wzięli udział w zajęciach warsztatowych, których celem było wykonanie stroików bożonarodzeniowych. Zajęcia przeprowadziła mama jednego z uczniów, pani Jagoda Jagła. Pod jej czujnym okiem dzieci z dużym zaangażowaniem i zapałem przystąpiły do pracy.

Efektem działań uczniów były piękne własnoręcznie wykonane stroiki, które przyozdobią świąteczne stoły w ich domach. Podczas tworzenia kompozycji dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Wszystkim uczestnikom zajęć towarzyszył dobry humor.

Dziękujemy pani Jagodzie za ciekawe zajęcia, poświęcony czas oraz materiały potrzebne do wykonania stroików.

Środa 08.05.2024